15 Mart, 2012

CHP Tüzük Kurultayı ve Erbakan sonrası

Kurultay tartışmaları ve sonrasında kabul edilen CHP Tüzüğü ile ilgili çok fazla "malzeme" birikti. Fırsat bulduğum ilk zamanda bunlarla ilgili bir değerlendirme yazacağım.

Kurultay'a gölge düşüren kimi olaylar da değinilmeyecek gibi değil:

Üst üste 2 Kurultay toplanmasının yanı sıra, otellerde yapılan "alternatif" toplantılar, özellikle CHP milletvekili İsa GÖK'e yapılanlar ve GÖK'ün yaptıkları...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar yapılan en demokratik Tüzüğe konuşmasında neredeyse 10 dakika bile ayırmaması... Kurultay düzeni, delegelerin katılımı/boykotu, medyaya yansımalar, muhalefetin içeriksizliği, Baykal'ın tutumu...

Erbakan'ın vefatından sonra Saadet Partisi'nde yaşananlar da ve çocuklarının içine sürüklendiği ibretlik miras kavgası, "iki dudak demokrasisi"nin ne kadar acı ve hüzün verici sonuçları olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bu konuda da  en azından tarihe kayıt düşmek adına düşüncelerimi yazacağım, şimdilik aşağıdaki haberi paylaşmakla yetineyim:
"Saadet Partisi (SP), “cihat paralarının” Fatih Erbakan tarafından zimmete geçirildiği iddiasıyla çalkalanırken, bu kez eski lider Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında miras kavgası patlak verdi. Kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri hakkında babasından kalan malları kaçırdıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu." 
 

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails